Kreatywność

Kreatywność – wykorzystaj swoje możliwości!

Dlaczego to właśnie z nami warto się uczyć? Kujon.edu.pl to innowacyjna platforma, dzięki której usprawnisz naukę oraz zmaksymalizujesz postępy przy zdecydowanie mniejszym niż dotychczas nakładzie pracy. Z nami oszczędzasz swój cenny czas, bo eliminujesz ryzyko żmudnych i bezproduktywnych powtórek. Dany materiał powtarzasz tylko raz dziennie, niezależnie od tego w ilu subskrybowanych przez Ciebie modułach i kursach został zapisany. Dzięki temu możesz skupić się na tym, co sprawia Ci największy problem.

Nasza platforma to jeszcze więcej innowacyjnych możliwości. W kujon.edu.pl w ramach bieżących ćwiczeń możesz dopisywać swoje własne zdania, poprawność których zweryfikujemy, a potem wyświetlimy je podczas kolejnych powtórek. Nie musisz jednak korzystać z tej opcji - możesz skupić uwagę wyłącznie na nauce i powtarzaniu nowego materiału. Z nami tłumaczysz zdania zawsze dostosowane do Twojego poziomu wiedzy. Praktyczna forma kursów sprawia, że sukcesywnie robisz postępy w krótkim czasie. To Ty jesteś tutaj kapitanem i o wszystkim decydujesz. Nasza platforma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom dzisiejszemu odbiorcy. Męczą cię fiszki i karteczki ze słówkami? Włącz smartfona lub tablet i ucz się... gdzie i kiedy Ci wygodnie.

Kujon.edu.pl to:

Indywidualizacja

Indywidualizacja – Ty tu jesteś kapitanem!

Z kujon.edu.pl nauka jest skuteczniejsza, ciekawsza i dopasowana do Twoich własnych preferencji. Nasza platforma pozwala na dołączanie do słówek własnych zdjęć i obrazów, które w trakcie nauki dodatkowo angażują wyobraźnię. Oparty na skojarzeniach sposób zapamiętywania daje nieporównywalnie lepsze efekty niż męczące "wkuwanie". Dzięki naszemu systemowi nie tylko łatwiej przyswoisz nowy materiał, ale zapiszesz go w swojej głowie już na stałe. A to jeszcze nie wszystko!

Nauka języka zwykle przebiega etapami, poprzez uczenie się kolejnych, ściśle określonych partii materiału. Po zakończeniu każdego etapu, dany zakres wiedzy utrwalasz za pomocą powtórek aż do momentu jego opanowania. Kujon.edu.pl, w przeciwieństwie do wielu innych platform językowych, dopasowuje się do Twoich postępów w nauce. Nasza platforma daje możliwość resetowania powtórek: materiał, który już opanowałeś, niepotrzebnie do Ciebie nie wraca. Możesz zatem sukcesywnie uzupełniać zaległości, ucząc się tego, co Ci naprawdę potrzebne. Dodatkowo umożliwiamy Ci tworzenie własnych kursów. Potrzebujesz opanować konkretny zakres słownictwa? Stwórz własny kurs, a potem udostępnij go znajomym lub wszystkim użytkownikom serwisu.

Kujon.edu.pl to:

Efektywność

Efektywność – widzisz swoje postępy

Nie od dziś wiadomo, że rutyna obniża efekty nauki. Jeżeli kilkukrotnie powtarzamy ten sam materiał, nasz mózg po jakimś czasie automatycznie wybiera drogę na skróty. I choć wydaje nam się, że nareszcie „wykuliśmy” słówka i zdania na blachę, to gdy przychodzi użyć ich praktyce, okazuje się, że... nic nie pamiętamy. Z kujon.edu.pl nie grozi Ci taka wpadka. Wykorzystaj możliwości naszego serwisu i wzbogacaj naukę poprzez dodawanie własnych zdjęć, dźwięków i nowych przykładów. Uczyń treść bardziej angażującą, ciekawszą i maksymalnie dopasowaną do Twoich potrzeb.

Nauka za pomocą skojarzeń jest o wiele skuteczniejsza niż tradycyjne i męczące „wkuwanie na blachę”. Dlaczego? Wkuwając, zapisujemy informacje wyłącznie w pamięci krótkotrwałej, z której znikają one w ekspresowym tempie. Efekty są o wiele lepsze, gdy słówka łączymy z obrazami/zdjęciami/dźwiękami – w ten sposób nie tylko szybciej je zapamiętamy, ale też łatwiej przywołamy później w praktyce. Przykład? Jeśli przy słówku „mama” wyświetli się zdjęcie Twojej mamy, bez problemu zapiszesz je w pamięci. Jeśli do danego wyrażenia dołączysz fotkę z własnych zbiorów (pamiątkowe zdjęcie z imprezy, fotografia przyjaciela, screen z lubianego filmu), skojarzenie utrwali się na stałe. Dzieje się tak dlatego, że mózg swobodniej i skuteczniej zapamiętuje zindywidualizowane obrazy niż ciąg „suchych” literek. Tak działa mnemotechnika!

Dodatkowo, już poprzez samo wymyślanie sposobów na prezentację materiału, powtarzasz go i angażujesz procesy myślowe. Regularnie urozmaicając materiał, zmuszasz mózg, by analizował słówka i wyrażenia w różnych kontekstach, dzięki czemu Twoja wiedza staje się bardziej elastyczna i trwała. Ale nie tylko! Dynamiczna treść jest dla Twojego mózgu atrakcyjniejsza, przez co silniej Cię angażuje, skutecznie skupia uwagę.

Kujon.edu.pl to:

Użyteczność

Użyteczność – zdobywasz praktyczną wiedzę

Wiadomo, że najlepsze efekty przynosi regularna nauka. Są jednak takie sytuacje, w których pewien zakres materiału trzeba opanować szybciej niż zwykle. Jednym z tych naglących momentów jest szkolna klasówka. Kujon.edu.pl to doskonała pomoc w „sytuacjach podbramkowych”. Dzięki naszej platformie tuż przed zbliżającym się testem łatwo sprawdzisz znajomość całości lub wybranej przez Ciebie części materiału, nauczysz się wszystkich potrzebnych na ten moment słówek i utrwalisz ich pisownię.

Jak to działa? Nasz serwis, prócz standardowej funkcji nauki, umożliwia wykonanie testu z wybranej części materiału. Test może obejmować zarówno cały podręcznik (jeden kurs), jak i jeden wybrany moduł. Jest on dodatkowo wzbogacony o kontrolę znajomości pisowni angielskich słówek. To najsprawniejszy i najbardziej efektywny sposób, by przed zbliżającą się klasówką skupić się przede wszystkim na nauce konkretnego segmentu materiału oraz ekspresowym zapamiętaniu znaczenia i pisowni wskazanych wyrazów.

Kujon.edu.pl to: